MBRS1100T3G Electronic Components IC Chips Schottky Diodes Rectifier 1A 100V
Hong Kong Jia Li Xin Technology Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Original
Model Number : MBRS1100T3G
Place of Origin : Original
MOQ : 1pcs
Payment Terms : L/C, T/T, Western Union, MoneyGram,Panply
Supply Ability : 100000pcs/days
Delivery Time : 1-3 Working Days
Packaging Details : Standard packaging
Describetion/Pack : Schottky Diodes & Rectifiers 1A 100V
Remarks : For materials that are not available on the website, please email us directly for a quote
Shipping by : China Post/DHL/FEDEX/UPS/TNT/DPEX/KAS
Description : BOM list Quotation
Lead time : 1-3 Working Days
ROHS : yes
Warranty : 360days
Type : Intergrated Circuit
Type- : IC
Contact Now
MBRS1100T3G Electronic Components IC Chips Integrated Circuits IC
PRODUCT DESCRIPTION
For more information on
PRODUCT PROPERTIES
Manufacturer: onsemi
Product Category: Schottky Diodes & Rectifiers
Product: Schottky Diodes
Mounting Style: SMD/SMT
Package / Case: SMB-2
Configuration: Single
Technology: Si
If - Forward Current: 2 A
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage: 100 V
Vf - Forward Voltage: 750 mV
Ifsm - Forward Surge Current: 50 A
Ir - Reverse Current: 500 uA
Minimum Operating Temperature: - 65 C
Maximum Operating Temperature: + 175 C
Series: MBRS1100
Packaging: Reel
Packaging: Cut Tape
Packaging: MouseReel
Brand: onsemi
Height: 2.13 mm
Length: 4.32 mm
Product Type: Schottky Diodes & Rectifiers
Factory Pack Quantity: 2500
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Termination Style: SMD/SMT
Type: Schottky Diode
Width: 3.56 mm
Part # Aliases: MBRS120T3G
Unit Weight: 0.006349 oz
Company Service
2. Customer service in 1-3 hours. If there's any question, please contact with our sales.
3. Experienced technichal support team.
4. 90-360 days warranty for all the goods from us.
5. 3000+ suppliers with us, we could help you to get any components which is difficult to get.
Note :
FAQ
1. who are we?
2. how can we guarantee quality?
3.Do you provide the BOM listing service?
4. why should you buy from us not from other suppliers?
1) Spot advantage, we have warehouses, which can meet the needs of urgently needed materials.
5.Can I pay directly?
6.BOM data and delivery will be subject to confidentiality obligations?
7.What are the main products of your PCB/PCBA services?
8.Are all the electronic components you sell new and original?
Yes, all of our electronic components are brand new and original and can be tested by third parties.
9.Where do you ship all your chips from?
All our chips are shipped from our two warehouses in Shenzhen and Hong Kong.
Product Tags:
MBRS1100T3G
MBRS1100T3G Electronic Components IC Chips
Schottky Diodes Rectifier 1A 100V
Quality MBRS1100T3G Electronic Components IC Chips Schottky Diodes Rectifier 1A 100V for sale
MBRS1100T3G Electronic Components IC Chips Schottky Diodes Rectifier 1A 100V Images